EN

Hakkımızda

'Erler Film-Türker İnanoğlu Sunar...' Erler Film'in kurulduğu 1960 yılından bugüne nesiller bu cümleyle büyüdü.. Önce beyazperdede yankılandı bu cümle, sonra da renkli camda..

1950'lerin ikinci yarısında, 20'li yaşlarında sinema aşığı bir genç olan Türker İnanoğlu, Ö. Lütfi Akad ve Nişan Hançer gibi usta yönetmenlerin asistanlığını yaparak sinemaya adım attı. Çeşitli yapım kuruluşları için yönetmenlik yaptıktan sonra kendi filmlerini kendi şirketi için çekmeye karar verdi ve 1960'ta Erler Film'i kurdu.

Türkiye'de kurumlaşan ilk film şirketi olan Erler Film, kurulduğu günden bugüne, bünyesinde sürekli olarak bir yapım ekibi bulundurmayı ilke edinerek, 40 yılı aşkın bir süredir ara vermeksizin, siyah-beyazdan renkliye, yerli yapımlardan koprodüksiyonlara, tarihi filmlerden komedilere kadar geniş yelpazede sinema filmleri üretmektedir.

1990'lardan başlayarak, Türk televizyonlarına sinema tadında diziler de hazırlayan Erler Film, yapımlarının temelindeki sağlam senaryolar, her zaman en iyi oyuncu ve yönetmenlerle çalışması ve Türk halkının tüm kesimlerine hitap edebilen kaliteli eserler üretmesiyle, ülkenin en başarılı yapımevlerinden birisidir.